אודות המחלקה לבלשנות וספרות אנגלית

אודות המחלקה לבלשנות וספרות אנגלית

המחלקה לבלשנות וספרות אנגלית מורכבת משתי יחידות אקדמיות עצמאיות: ספרות אנגלית ואמריקאית ובלשנות. המחלקה מציעה מגוון תוכניות לימודים לתואר ראשון, שני (עם או בלי תיזה), ושלישי, בבלשנות או בספרות.

מגמות במחלקה

לימודי הספרות האנגלית במחלקה כוללים הן קריאה נרחבת ביצירות מופת מתקופות שונות והן הזדמנות להתעמק בסוגיות ספרותיות ותרבותיות בנות זמננו. הקורסים המוצעים בתכנית לתואר ראשון ("אנגלית - ספרות") או שני ("ספרות אנגלית") מאפשרים להתוודע למיטב הספרות שנכתבה באנגליה ובארצות הברית, לצד מגוון של סמינרים המשקפים את שלל תחומי ההתמחות של חברי הסגל, כמו לדוגמה היחס בין ספרות למגדר, ספרות וקולנוע, או המסורת הספרותית היהודית-אמריקנית. אנו מציעים גם תואר שני ושלישי בספרות אנגלית, וכן תואר שני באנגלית עם דגש על כתיבה יוצרת או על תרגום ספרותי.

 

לימודי בלשנות - חקר השפה האנושית - נועדו לתת לתלמידים כלים לניתוח תיאורטי ומדויק של תופעות לשוניות במגוון רחב של שפות. לימודי הבלשנות במחלקה לתואר ראשון ("אנגלית - בלשנות") או שני ("בלשנות וספרות אנגלית - בלשנות") מדגישים גם נושאים תיאורטיים כגון תחביר, סמנטיקה ופונולוגיה, וגם נושאים יישומיים ואקספרימנטליים כגון רכישת שפה, דו לשוניות, נוירולינגוויסטיקה, רכישת הקריאה וחקר השיח. התוכנית הייחודית בבלשנות במחקר קליני מאפשרת לסטודנטים הבאים מרקע של הפרעות בתקשורת ותחומים דומים להעמיק את הבנתם במנגנונים המעורבים בשימוש בשפה. המחקר במחלקה שם דגש על גישה בין תחומית ורחבה לחקר השפה, ואנשי הסגל של המחלקה הינם חברים פעילים במרכז הרב תחומי לחקר המוח ע"ש גונדה.